widok na Chałubińskiego Residence

Niewątpliwie największym magnesem, który przyciąga turystów do Zakopanego przez cały rok są monumentalne Tatry. Wspaniale przygotowane stoki, lodowiska i szlaki zimą, a także zachwycająca przyroda, piesze górskie wędrówki i spacery nad Morskie Oko latem są niezaprzeczalnie największą atrakcją tego regionu, którą kochają wszyscy. Jednak Zakopane prócz typowych dla górskich miejscowości atrakcji proponuje odwiedzającym je turystom także szeroki dostęp do kultury, sztuki, folkloru, a także rozrywki, która z górami na pierwszy rzut oka się nie łączy.

Rozrywka tuż pod ręką

Do skorzystania z wszystkich tych atrakcji dobrą bazą wypadową będzie Chałubińskiego Residence usytuowany w centrum miasta. Ten luksusowy, wspaniale wyposażony i zaprojektowany apartament z widokiem na Tatry, umiejscowiony jest w centrum miasta, dzięki czemu daje wszystkim jego gościom możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście na piechotę czy też za pomocą dobrze skoordynowanej komunikacji miejskiej. Jego wspaniałe luksusowe i designerko zaprojektowane wnętrze zachwyca pomysłowością i nawiązaniami do sztuki i kultury góralskiej.


sypialnia z obrazem


Samo Zakopane daje turystom wiele możliwości. Poza atrakcjami związanymi typowo z górami, kulturą i folklorem tatrzańskim każdy odwiedzający Zakopane ma możliwość skorzystania z mocy innych atrakcji dla każdego, niezależnie od płci i wieku. Zimą niewątpliwie atrakcją będą różnego rodzaju kuligi połączone z pieczeniem kiełbasek na ognisku w środku pięknego lasu, wyścigi psich zaprzęgów, przejażdżki na skuterach śnieżnych dla całej rodziny czy zimowa wizyta w lokalnym aquaparku, która na pewno wywrze na każdym ogromne wrażenie i pozostanie długo w pamięci. Latem natomiast do zabawy zapraszają przyjemności takie jak spływ Dunajcem, szaleństwo na Segwaya’ch, quadach, jazda konna w pobliskiej stadninie czy cała masa placów zabaw, które ucieszą najmłodszych.


rozrywka-w-zakopanem

Południowi sąsiedzi

Apartament Superior w Chałubińskiego Residence jest też doskonałym miejscem do tego, aby zwiedzać okolice Zakopanego. Sprzyja temu podziemny garaż przylegający do apartamentu, w którym goście mogą zostawić swoje samochody nie martwiąc się o miejsce parkingowe. Dzięki szybkiemu dostępowi do auta turyści zatrzymujący się w tym apartamencie mogą pozwolić sobie na zwiedzenie atrakcji, które rozmieszczone są wokół stolicy Tatr. Można więc wybrać się do położonej opodal Bukowiny Tatrzańskiej i zażyć kąpieli w wodach termalnych znajdujących się na terenie kompleksu term, skorzystać ze sławnego bukowińskiego SPA czy oddać się jeździe konnej po urokliwych przyległych do Bukowiny terenach.


garaż podziemny w apartamencie


Ciekawym kierunkiem zwiedzania są też nasi południowi sąsiedzi. W słowackich Tatrach turyści z Polski znajdą liczne malownicze jeziora, szlaki turystyczne i edukacyjne, widoki jak z pocztówek, kolejki linowe na najwyższe szczyty Tatr, a także kilka niesamowicie nowoczesnych parków wodnych takich jak m.in Tatralandia. Dodatkową atrakcję stanowić będą także wody termalne w Beszeniowej.


zjeżdżalnia w aqua parku


Chcąc zwiedzić Zakopane, poznać jego prawdziwą naturę, rozkoszować się jego smakami i dźwiękami zdecydowanie powinniśmy wybrać Apartament Superior w Chałubińskiego Residence, który ze względu na swoją lokalizację pozwoli nam na realizację wszystkich zakopiańskich planów.