Letnie atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Wyjeżdżając z dziećmi na wakacje, chcemy zapewnić im nie tylko atrakcję ale także bezpieczeństwo. Przyjeżdżając do Zakopanego z najmłodszymi możemy zapewnić im wiele fantastycznych wrażeń. Co w takim razie wybrać i czego szukać by spodobało się dzieciom i pobyt w stolicy Tatr bardzo dobrze wspomniały? Przygotowaliśmy kilka propozycji atrakcji, które pokocha każde dziecko!

Zakopiański Aquapark: jest to miejsce zlokalizowane w samym centrum miasta, które o każdej porze roku cieszy się dużą popularnością. Dla wszystkich tych szczególnie dziecięcych Gości Aquapark przygotował wiele atrakcji:

  • basen rekreacyjny z wieloma torami pływackimi (długość- 25m i głębokości od 1 do 1,5m)
  • zewnętrzny basen termalny z zapierającym dech w piersiach widokiem na Giewont. Temperatura wody to – 32C. Są tam wydzielone są dwa tory pływackie,  Znajdują się tam atrakcje m.in – bicze wodne, leżanki podwodne, gejzer powietrzno-denny, gejzer strumieniowy denny i masaż ścienno-denny.
  • brodzik dla dzieci o głębokości 0,33m i temperaturze 33C, z wodnym grzybkiem po środku
  • pięć zjeżdżalni
  • dzika rzeka po głębokości 1,3m, której nurt przypomina nurt górskiego potoku
  • nowoczesna kręgielnia z pięcioma torami i widokiem na część basenową

 

Miejskie Place Zabaw: Znajdujące się w samym centrum. Największy, który znajduje się między ulicą Grunwaldzką a ulicą Krupówki. Jest doskonale wyposażony by umilić zabawę najmłodszym i trochę starszym dzieciom. Obok placu zabaw znajduje się boisko do koszykówki, trzy korty tenisowe,  a także rampa do jazdy na rolkach i deskorolkach. Drugi plac zabaw znajduje się na Dolnej Równi Krupowej. Jest to nietypowy plac zabaw z tego względu, iż zamiast huśtawek czy karuzel są tam wiszące mosty, domki, kładki i wieże jest to bardzo kreatywne miejsce, które sprzyja zabawom w grupie.

 

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu: Jest to bardzo ważny punk kulturalny w Zakopanym. Prowadzone są tam  zajęcia artystyczne dla dzieci, które uczą się  malarstwa (np. na szkle), ceramiki, rzeźby a także góralskiego tańca i śpiewu.

 

Mini-Golf Zakopane – Gubałówka: Niezapomniana zabawa i relaks w jednym. Dodatkowo w bardzo urokliwym miejscu. Mini-golf to świetna rodzinna atrakcja! 18-sto dołkowe pole golfowe to wspaniała rodzinna zabawa a przy tym zdrowa rywalizacja.

 

Zjeżdżalnia grawitacyjna Zakopane – Gubałówka: Nowoczesna zjeżdżalnia grawitacyjno – wózkowa, czynna od wiosny do jesieni. Przejazd wózkiem, który wyposażony jest w hamulec po profilowanym torze z wieloma zakrętami to wspaniała zabawa.