salon z widokiem na góry

Zakopane, to malownicze miasto usytuowane u podnóża monumentalnych Tatr. Jest to miejsce niezwykle barwne, przepełnione folklorem i miłością do gór. Dlatego wszystkim kojarzy się głównie z białym szaleństwem na stokach, Pucharem Świata w skokach narciarskich i miejscem wypoczynku wśród nieskazitelnie czystej przyrody. A przecież Zakopane to nie tylko sport ale także wszechobecna kultura, którą możemy spotkać tam na każdym kroku.

Kultura w zasięgu ręki

Zakopane jest miastem, które warto poznać nie tylko z perspektywy stoku narciarskiego. Przepełnione jest one wszechobecną kulturą i sztuką lokalnych artystów, którzy znani są w terenie całego kraju ale także tych znanych jedynie miejscowej publiczności. Większość placówek kulturowych zlokalizowana jest w centrum Zakopanego, dlatego warto pomyśleć o zakwaterowaniu w tym właśnie rejonie miasta. Szybki i komfortowy dostęp do dobrodziejstw Zakopanego proponuje apartament Superior wchodzący w skład Chałubińskiego Residence. Usytuowany w  centrum apartament znajduje się nieopodal kolorowych Krupówek, a do wszystkich kulturowych atrakcji w zaledwie kilka minut  można dotrzeć na piechotę lub za pomocą świetnej komunikacji miejskiej.


sypialnia z oknem


W bliskiej okolicy Apartamentów Chałubińskiego w Zakopanem znajduje się Teatr Witkacego, Galeria Sztuki Współczesnej Władysława Hasiora, która nieprzerwanie od 1985 roku zachwyca kunsztem malarskim nieżyjącego już wybitnego malarza, Muzeum Tatrzańskie, w którym można podziwiać wystawy stałe jak i czasowe, Muzeum Stylu Zakopiańskiego przybliżające folklor i kulturę góralską turystom, a także Muzeum Kornela Makuszyńskiego, cenionego i znanego pisarza, krytyka teatralnego i publicysty, który znany jest nam jako twórca wspaniałych i kultowych opowiadań dla dzieci.


muzeum Szymanowskiego w Zakopanem

Wszechobecny folklor

Oprócz szybkiego dostępu do kultury wysokiej, Zakopane oferuje turystom także codzienne spotkania z folklorem góralskim. Goście zatrzymujący się w Apartamentach Chałubińskiego będą mieli okazję do wieczornego spaceru po najbardziej reprezentacyjnej i malowniczej ulicy Zakopanego, gdzie co wieczór odbywa się wiele imprez folkowych, koncertów lokalnych kapel góralskich czy festiwali kulinarnych, podczas których turyści z kraju i zagranicy mogą spróbować prawdziwej góralskiej kuchni.


targ w zakopanem


Nawet po powrocie do apartamentu nadal wyczuwalna będzie obecność kultury i sztuki, które wspaniale wplecione są w wystrój Apartamentów Chałubińskiego. Niezwykłe obrazy rozmieszczone w całym apartamencie i nowoczesny design mistrzowsko połączony z tradycyjnym zakopiańskim stylem zachwyci każdą artystyczną duszę.