Miejsca, które warto zobaczyć w Zakopanem

Co warto zobaczyć w Zakopanem, gdzie pójść co zwiedzić?  Zakopane ma wiele do zaoferowania od pięknych widoków, po wspaniałą architekturę czy regionalne jedzenie. Przygotowaliśmy listę miejsc, które warto zobaczyć będąc w Zakopanem.

1. Teatr im. Ignacego Witkiewicza – został założony przez grupę absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zaczynali na gruzowiskach, bez pieniędzy z chęcią robienia sztuki w stolicy Tatr. W teatralnym holu odbywają się rożne wystawy fotograficzne czy plastyczne a także, koncerty i festiwale teatralne.

2. Willa Koliba – Muzeum Stylu Zakopiańskiego mieści, się przy ulicy Kościeliskiej 18. Dzięki Stanisławowi Witkiewiczowi narodził się styl zakopiański. Witkiewicz chciał by zakopiańska architektura nawiązywała do dawnego budownictwa i miała swój wyjątkowy styl.

3. Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku – należy do najstarszych cmentarzy. Znajduję się tu grobowiec m.in: Tytusa Chałubińskiego, legendarnego Sabały, Kornela Makuszyńskiego, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, czy Stanisława Marusarza. Tutaj także pochowany został twórca stylu zakopiańskiego, Stanisław Witkiewicz. Wstęp na cmentarz jest płatny w wysokości 2 zł.

4. Antałówka – zlokalizowana jest w samym centrum miasta. Z niej można podziwiać piękny widok na Giewont i Tatry. Przy dobrej pogodzie można dostrzec po drugiej stronie Gubałówkę. Od stacji PKP można dojść w 20 minut.

5. Giewont – symbol Zakopanego. Widać go praktycznie z każdego miejsca Zakopanego. Co roku odwiedza go kilka tysięcy turystów.

6. Willa pod Jedlami – willa w stylu zakopiańskim. Powstała w 1897 roku i została wybudowana dla rodziny Pawlikowskich. Jest to piękne miejsce z historią wśród cisów, modrzewi i limb.